Segít valaki matek háziban?


Egy természetes számokból álló sorozat bármely tagjából úgy kapjuk meg a rákövetkezőt, hogy azt 1.5-ször

vesszük. Mi lehet a sorozat első öt tagja, ha azokat egymás mellé írva és egyetlen számnak tekintve tízjegyű

számot kapunk? (A sorozat első öt tagja: 16, 24, 36, 54, 81)

2. Az egyetem négy első éves párhuzamos csoportjának mindegyikében a …fiúk száma vagy 2/3 -a, vagy 3/2 -e

a lányokénak. Hány első éves lehet összesen ebben a négy csoportban? Húzd alá azokat a számokat, amelyek

lehetségesek: 88, 90, 94, 97, 100, 108


2014. nov. 4. 19:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Elsőt már megválaszoltad a zárójelben :D


2. Másodikban szerintem úgy kell nézni, hogy 2/3 arányból arra lehet következtetni, hogy az évfolyam létszáma osztható legyen 3-al, mert csak egész emberek lehetnek.


Nézzük meg!

88 nem jó

90 oké

94 nem oké

97 sajnos nem jó

2014. nov. 4. 21:35
 2/6 anonim ***** válasza:

100 nem jó

108 jó

2014. nov. 4. 21:35
 3/6 A kérdező kommentje:
Jó hát végülis arra akartam kilyukadni hogy meg van a megoldás, nem tudom a levezetését, s főleg nem értem.. magyarázatra lenne szükségem
2014. nov. 4. 22:17
 4/6 anonim ***** válasza:

Értem, akkor leírom! :)

Természetes szám ergo pozitív egész szám.

5 szám kell nekünk és egymás mellé helyezve 10 jegyű legyen! 10et elosztom 5tel=2. 2jegyű szám kell nekünk!!


Jobb nem jut eszembe, úgyhogy nézzük meg hátha, gyorsan meglesz!

Nézzük meg a mondjuk a 11-et elsőnek! 11*1,5 nem jó mert tört szám lesz. (33/2) Első nem lehet páratlan.


12-> 12*1,5=18 18*1,5=27 27*1,5=40,5 Nem jó.

14-> 14*1,5=21 21*1,5 nem jó 21 fele tört szám (21 +21 fele, ismét tört lesz)

16-> 16*1,5=24 24*1,5=36 36*1,5=54 54*1,5=81 pipa


Láthatjuk, ha bejön egy páratlan szám a közepén akkor már nem lesz jó.

2014. nov. 4. 22:42
 5/6 A kérdező kommentje:
s a masodikat hogy lehet kiszamitani? ellenorizni?
2014. nov. 5. 12:58
 6/6 A kérdező kommentje:

a masodik feladatot..

koszonom

2014. nov. 5. 13:05