Sos! Valaki tud segítséget nyújtani ebben a matekpéldában?


64xnégyzet+9-48x

Alakítsd szorzattá!

A négyzeten csak az x-re vonatkozik


2014. nov. 3. 16:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem biztos hogy jó...

( 8x+3+8) (8x+3-6x)

2014. nov. 3. 16:51
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha nem biztos, hogy jó minek írsz baromságokat? Gondolom nehéz lett volna visszaszorozni és ellenőrizni...


Teljes négyzetté alakítás:


Először legyen az x^2 együtthatója 1, azaz emeljünk ki 64-et.

64x^2-48x+9 = 64*(x^2-(3/4)*x+9/64)

A teljes négyzetre emelés a következőképpen történik általánosan:

x^2+px+q = (x+p/2)^2-(p/2)^2+q. Ha nem hiszed ellenőrizd le :)


Így 64*((x-3/8)^2-(3/8)^2+9/64) = 64*(x-3/8)^2 = (8x-3)^2.

2014. nov. 3. 18:08