64xnégyzet+9-48x
Alakítsd szorzattá!
A négyzeten csak az x-re vonatkozik
2014. nov. 3. 16:41
1/2 anonim válasza:
Nem biztos hogy jó...
( 8x+3+8) (8x+3-6x)
2/2 anonim válasza:
Ha nem biztos, hogy jó minek írsz baromságokat? Gondolom nehéz lett volna visszaszorozni és ellenőrizni...
Teljes négyzetté alakítás:
Először legyen az x^2 együtthatója 1, azaz emeljünk ki 64-et.
64x^2-48x+9 = 64*(x^2-(3/4)*x+9/64)
A teljes négyzetre emelés a következőképpen történik általánosan:
x^2+px+q = (x+p/2)^2-(p/2)^2+q. Ha nem hiszed ellenőrizd le :)
Így 64*((x-3/8)^2-(3/8)^2+9/64) = 64*(x-3/8)^2 = (8x-3)^2.