Valaki tudna nekem segíteni ebben? Nem igazán értem az ilyen jellegű feladatokat, de mindenképpen meg kéne oldanom. Nagyon örülnék, ha valaki tudna segíteni ebben.2014. nov. 2. 21:52
1/3 anonim válasza:
Eredeti ár: x
Mostani ár:3.776
20%-al csökkentett ár: 0,8x
18%-al növelt ár: 0,8x*1,18
Egyenlet: 3776=0,8x*1,18
3776=0,944x
4000=x
2/3 anonim válasza:
A táska ára eredetileg Y volt. Ezt 20%-al csökkentették, tehát az 0,8×Y, és ezt megemelték 18%-kal, tehát (0,8×Y)×1,18. Ez egyenlő 3776-tal.
Vagyis:
0,8×1,18×Y=3776
0,944×Y=3776
Y=3776/0,944
Y=4000
A táska eredetileg 4000 forint volt.
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítségeteket! Sokat segített! :)
2014. nov. 3. 19:53