Sziszka7249 kérdése:

1:Egy 3200ft-os játék árát 20%-kal csökkentették majd újabb 10%-ot engedtek az árából. Mennyibe kerűl ezek után a játék? Hány %-a az eredeti árnak? 2:A nyár végi árleszállításon egy 2600ft-os pólót 40%-kal leértékelték. Mennyiért vehető meg?


2014. márc. 30. 10:46
 1/1 StrongWoman ***** válasza:

1. Eredeti: 3200 ft = 100%

320 = 10%

640 = 20%

3200-640= 2560


Új: 2560 ft = 100%

256 = 10%

2560-256= 2304


Legújabb: 2304 ft

2304/3200 = 0,72

72%-a az eredetinek.


2. 2600 ft = 100%

260 = 10%

1040 = 40%


2600-1040= 1560

1560 ft-ért vehető meg.

2014. márc. 30. 11:00