Egy könyv árát 20%-al csökkentették, majd 20%-al növelték. Így az eredetinél 100Ft-al olcsóbb lett. Mennyibe került eredetileg?


2013. dec. 16. 19:07
 1/7 anonim válasza:
eredetileg 480Ft-ba kerult ha tudok szamolni:D
2013. dec. 16. 19:12
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Gondolkodni kéne csak a megoldáshoz... Meg minimális szövegértés, leírni, amit olvasol.


1., Eredeti ár: x

2., csökkentett ár: 0,8x

3., növelt ár: 0,8x + 0,2*0,8x =0,96x


0,96x+100=x

100=0,04x


Oldd meg, ellenőrizd vissza.

2013. dec. 16. 19:22
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Első te meg sajnos nem tudsz számolni.
2013. dec. 16. 19:23
 4/7 anonim válasza:

Eredeti : x

Csökkentették, majd növelték 20%-kal és az eredetinèl 100Ft-tal

olcsóbb lett.

Tehát az eredmény = x-100

2013. dec. 19. 19:25
 5/7 anonim ***** válasza:

Még senki nem írta le a helyes végeredményt?


Ha valaminek az árát 20%-kal csökkentik, akkor mondjuk 100 forintról leviszik az árát 80-ra. Majd 20%-kal növelik, azaz 80-ról 96-ra emelik. Összességében tehát 4%-kal kerül kevesebbe most, mint eredetileg, és ha ez 100 forintnak felel meg, akkor ennek 25-szöröse az eredeti ár, azaz 2500 forint.


Nehéz volt?

2013. dec. 20. 15:21
 6/7 anonim ***** válasza:
Mert a 100=0,04x-et rohadt nehéz tényleg egyedül már kiszámolni... Okoska.
2013. dec. 20. 16:08
 7/7 anonim ***** válasza:
Előzőnek: nem tudom, mire képes a kérdező, lévén, hogy egy meglehetősen triviális kérdést tett föl. Te a válaszadásban megálltál a célegyenesben, én pedig direkt nem egyenlettel próbálkoztam, mert az formális, és fejben senki sem így oldja meg. Ahogy viszont leírtam, úgy megoldható fejben is. Okoska.
2013. dec. 23. 12:14