Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Irodalom házi (segítség)?

Irodalom házi (segítség)?

Figyelt kérdés

Irodalomból azt a házi feladatot kaptuk, hogy nagyjából 2-3 oldalas könyvajánlót kell írnunk egy általunk kiválasztott könyvről, csütörtökre. Már sokszor írtunk ilyesmit, de mindig csak fél, max. 1 oldalasnak kellett lennie. Gondolom most valami bővebb ajánlást kér, de nem mondott semmit, csak azt, hogy bármiről írhatunk és bármit. A könyvet már kiválasztottam, de nem igazán tudom, hogy hogyan kezdjek hozzá. Hogy lehetne egy fél oldalas könyvajánlásból 2-3 oldalasat varázsolni? Van erre valami speciális séma, mint pl verselemzésre? Tudna valaki segíteni, hogy hogyan csináljam meg?

Előre is köszönöm szépen.:)



2013. dec. 1. 18:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Húha. Jó hülye feladatokat bírnak nektek kitalálni. AN szóval.

Én írnék röviden a szerzőről, hanyadik könyve ez, milyen díjat nyert vele (ha nyert), hány nyelven, hány példányszámban fogyott világszerte, iylesmi.

Utána leírhatod, hogy miért választottad ezt a könyvet, majd a cselekményt foglald össze röviden, de a végét azért ne mondd el :D mik eetleg a főbb tnaulságok a történetből, milyen értékeket jelenít meg, pl. a barátság, család fontossága, kitartania céljaink mellett, iylesmire gondolok. Utána a főbb szereplőket jellemezd pár mondatban. Végül avval zárnám, hogy kinek ajánlod a könyvet, milyen korosztálynak, fiúknak/lányoknak.

2013. dec. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Milyen fajta könyv?

Regény? Esetleg össze lehet hasonlítani egy másik, hasonló könyvvel és hogy ez a könyv mennyiben más

2013. dec. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha regény, beleírhatod a cselekméynét, meg megindoklod, hogy miért érdekes (v. hasznos)
2013. dec. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Regény.:) Köszönöm szépen az ötleteket, ment a zöld mindenkinek.:)

Jay Ashertől választottam egy könyvet, és a nagyja már meg is van. Még egyszer köszönöm, életmentőek vagytok!

2013. dec. 1. 20:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!