Gondigyerek kérdése:

Hogyan kell kiszámolni? Többi lent.

Nagyi vegyes savanyúságot készített. Összesen 30 kg káposztát, hagymát, zöldpaprikát és uborkát használ fel amelyeket (a fenti sorrendben) 3:4:5:8 arányban kevert össze. Hány kilogrammot használt fel nagyi az egyes összetevőkből
2014. okt. 31. 11:19
 1/2 anonim ***** válasza:

K=3

H=4

Z=5

U=8


Elosztod a 30kg-ot (3+4+5+8)-cal, vagyis 30/20=1.5

Tehát egy "egység" az 1.5kg. Ezt beszorzod az egyes összetevőkkel:

K=3*1.5=4.5kg

H=4*1.5=6kg

Z=5*1.5=7.5kg

U=12kg

2014. okt. 31. 11:29
 2/2 anonim ***** válasza:

Példa megoldva, gondolkodásra nem ösztökélve.

Reméljed, életed során nem szünik meg a GyK, hogy legyen mindig valaki, aki megoldja problémádat!

2014. okt. 31. 11:45