Hogyan kell kiszámolni ezt a feladatot? Eltudná valaki magyarázni?

Egy 2 m/s terjedési sebességű, egyenes frontvonalú hullám 30°-os beesési szöggel éri el azt a közeghatárt, ahonnan 1,5 m/s sebességgel terjed tovább. Mekkora a törési szög?

2014. okt. 26. 12:05
 1/1 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy behelyettesítesz a Snellius–Descartes-törvénybe.

Annyit kell tudni, hogy a közeghatáron a törésmutató

n = n1/n2 = v1/v2;

aztán meg kell oldani egy szinuszos egyenletet, de az Wolframalpha már megcsinálja helyetted.

2014. okt. 26. 12:22