Egy 2 m/s terjedési sebességű, egyenes frontvonalú hullám 30°-os beesési szöggel éri el azt a közeghatárt, ahonnan 1,5 m/s sebességgel terjed tovább. Mekkora a törési szög?2014. okt. 26. 12:05
1/1 anonim válasza:
Úgy, hogy behelyettesítesz a Snellius–Descartes-törvénybe.
Annyit kell tudni, hogy a közeghatáron a törésmutató
n = n1/n2 = v1/v2;
aztán meg kell oldani egy szinuszos egyenletet, de az Wolframalpha már megcsinálja helyetted.