Melyik az a szám amely osztható 5-tel,7-tel, a maradékja 1 és a hányados 0-tól különböző?

2014. okt. 22. 15:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Mi után marad a maradék?
2014. okt. 22. 15:47
 2/7 anonim ***** válasza:

15+k*35

k€Z+

2014. okt. 22. 15:47
 3/7 anonim ***** válasza:
Marmint ha jol ertelmeztem a kerdest, es 5-tel oszthato a szam, 7-tel osztva pedig 1 maradekot ad.
2014. okt. 22. 15:48
 4/7 anonim ***** válasza:

A mivel vett hányados kéne, hogy 0-tól különböző legyen?


Amúgy ha ettől eltekintünk, akkor majdnem az a megoldás, ami a 15:47-es válaszban van: x = 15 + 35*k, ahol k egész. (Azaz nem kell pozitívnak lennie. Természetesen nem akarom bántani a 15:47-est, és bocsánatot kérek attól, aki ezt szőrszálhasogatásnak érzi.)

2014. okt. 22. 16:07
 5/7 anonim ***** válasza:

15.47 vagyok. Azert irtam pozitov egeszt, mert egyreszt nulla nem lehet (ki van kotve a kerdesben, csak hogy belekossek a te valaszodba :P ) masreszt pedig negativ k eseten csak valami katyvasz az, hogy valaminek negativ maradeka van, ha belegondolok is, faj a fejem.

k=-1 -nel a szam -20, abban a 7 megvan -2szer es a maradek -6. Tehat felboritana a valaszt, ki kellene egesziteni egy negativos esettel (azt meg nem akarom, mert kaosz).

2014. okt. 22. 18:59
 6/7 anonim ***** válasza:

> „…mert egyreszt nulla nem lehet (ki van kotve a kerdesben,…)”

A k-ra mondtam, hogy lehet 0. 15+0*35 = 15. Ez neked hogyan lesz nulla? Másrészt a kérdés elég pontatlan. Nem világos, hogy milyen „hányadosról” beszél a kérdező, tehát az sem, hogy mi nem lehet 0.


> „…masreszt pedig negativ k eseten csak valami katyvasz az, hogy valaminek negativ maradeka van, ha belegondolok is, faj a fejem.”

Nincs semminek negatív maradéka. A maradékos osztás definíciója szerint a maradék mindig az osztónál kisebb nem negatív szám. Képlettel: a-t maradékosan osztva b-vel a q hányadost és az r maradékot definiáló egyenlet

a = q*b + r,

ahol a, b, q, r egész számok, és 0 ≤ r < b.


> „k=-1 -nel a szam -20, abban a 7 megvan -2szer es a maradek -6.”

Nem. -20 = -3*7 + 1, tehát -20-ban a 7 megvan -3-szor és marad az 1. A -20 tökéletesen megfelel a feltételeknek.


A fejfájásodra jobbulást kívánok!

2014. okt. 22. 19:18
 7/7 anonim ***** válasza:
Jogos. Köszönöm a javítást.
2014. okt. 22. 19:57