Bizonyitsd be, hogy x=2 (1+i) -2i valós szám. Hogyan kell megoldani?

2014. okt. 21. 19:24
 1/4 Kacsa Tibor ***** válasza:
Felbontod a zárójelet, utána elvégzed a műveleteket. Azt fogod kapni, hogy x=2. A 2 valós szám, tehát az x is valós szám.
2014. okt. 21. 19:36
 2/4 A kérdező kommentje:
de az i az mi? az hogy alakul át számmá?
2014. okt. 21. 19:46
 3/4 anonim ***** válasza:

=2+2i-2i=2


Az i definíció szerint az a szám, amelynek négyzete -1, vagyis i^2=-1.

2014. okt. 21. 22:55
 4/4 A kérdező kommentje:
óóó tényleg. köszi.
2014. okt. 22. 14:15