2014. okt. 21. 19:24
1/4 Kacsa Tibor válasza:
Felbontod a zárójelet, utána elvégzed a műveleteket. Azt fogod kapni, hogy x=2. A 2 valós szám, tehát az x is valós szám.
2/4 A kérdező kommentje:
de az i az mi? az hogy alakul át számmá?
2014. okt. 21. 19:46
3/4 anonim válasza:
=2+2i-2i=2
Az i definíció szerint az a szám, amelynek négyzete -1, vagyis i^2=-1.
4/4 A kérdező kommentje:
óóó tényleg. köszi.
2014. okt. 22. 14:15