8. matek/algebra:26x93=62x39 valaki matematikaiul, algebrával leírná, ennek a szabályát, hogy ez miért van?

A szorzatok összeggé alakítása a lényeg... köszi a segítséget, sajnos nagy szűkségem van rá :/

2014. okt. 20. 19:10
 1/5 anonim ***** válasza:
most ez itt mi a fene akar lenni?
2014. okt. 20. 19:42
 2/5 A kérdező kommentje:
Egy matek feladat? :( nem irtam le jól ? :(
2014. okt. 20. 20:02
 3/5 anonim ***** válasza:

hát jó, de mi ez?


fényképzeld le az eredeti feladatot...

2014. okt. 20. 20:04
 4/5 anonim ***** válasza:
A lényege, hogy vannak olyan számok, számpárok ahol ezt meg lehet csinálni. Ez nem általános tétel, nem lehet ilyet csinálni mindig, ez egy szerencsés véletlen. Szerintem csak érdekességnek mutatták be az egyenletet, mert erre pont igaz.
2014. okt. 20. 20:11
 5/5 anonim ***** válasza:

Irjuk a számokat általános alakba:

26=10a+b

93=10c+d

(10a+b)(10c+d)=(10b+a)(10d+c)

ezt beszorozva és rendezve:

99ac=99bd

vagyis

ac=bd

A helyiérték szerint a számjegyek szorzata egyenlő:

itt a : 2*9=6*3

példák:

46*32=64*23 4*3=6*2

41*28=14*82 4*2=1*8

2014. okt. 21. 08:20