A szorzatok összeggé alakítása a lényeg... köszi a segítséget, sajnos nagy szűkségem van rá :/2014. okt. 20. 19:10
1/5 anonim válasza:
most ez itt mi a fene akar lenni?
2/5 A kérdező kommentje:
Egy matek feladat? :( nem irtam le jól ? :(
2014. okt. 20. 20:02
3/5 anonim válasza:
hát jó, de mi ez?
fényképzeld le az eredeti feladatot...
4/5 anonim válasza:
A lényege, hogy vannak olyan számok, számpárok ahol ezt meg lehet csinálni. Ez nem általános tétel, nem lehet ilyet csinálni mindig, ez egy szerencsés véletlen. Szerintem csak érdekességnek mutatták be az egyenletet, mert erre pont igaz.
5/5 anonim válasza:
Irjuk a számokat általános alakba:
26=10a+b
93=10c+d
(10a+b)(10c+d)=(10b+a)(10d+c)
ezt beszorozva és rendezve:
99ac=99bd
vagyis
ac=bd
A helyiérték szerint a számjegyek szorzata egyenlő:
itt a : 2*9=6*3
példák:
46*32=64*23 4*3=6*2
41*28=14*82 4*2=1*8