Csigabob kérdése:

Hogy írjam föl ezeket szorzatalakba?


3(x+y)+5(x+y)

ab+2b+3+3a+6



#k hazi
2014. okt. 20. 14:48
 1/1 anonim ***** válasza:

1, felbontva 3x+3y+5x+5y=8x+8y=8(x+y)

2, a(b+3)+2b+9


Van a wolframalpha.com nevű oldal az sok segítséget tud nyújtani! Beírsz egy egyenletet és kiadja, hogy néz ki, a megoldását, a deriváltját, integráltját.

2014. okt. 20. 17:38