Nem értem hogy jöhetett ki az n a 3.on a gyökalatt ,ha egy nem gyökös n-t megszorzunk egy gyökössel.2014. okt. 19. 14:24
1/2 anonim válasza:
mert n = √(n^2)
n * (√n) = √(n^2) * (√n) = √ (n^2 * n ) = (√n3)
Két gyököt úgy szorzunk, hogy a gyökjel alatti számokat összeszorozzuk és közös gyökjel alá visszuk.
Pl 4* gyök(4) = gyök(16)*gyök(4) = gyök(64)
64 = 4^3
2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm
2014. okt. 19. 15:41