Irracionális sorozatoknál n* (√n) = (√n3) Hogy jött ki?

Nem értem hogy jöhetett ki az n a 3.on a gyökalatt ,ha egy nem gyökös n-t megszorzunk egy gyökössel.
2014. okt. 19. 14:24
 1/2 anonim ***** válasza:

mert n = √(n^2)


n * (√n) = √(n^2) * (√n) = √ (n^2 * n ) = (√n3)


Két gyököt úgy szorzunk, hogy a gyökjel alatti számokat összeszorozzuk és közös gyökjel alá visszuk.


Pl 4* gyök(4) = gyök(16)*gyök(4) = gyök(64)


64 = 4^3

2014. okt. 19. 14:48
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm
2014. okt. 19. 15:41