Illetve egy második kérdésem lenne ez így helyes-e?
-2x * -3 négyzeten = 36 ?
2014. okt. 17. 13:32
2/5 anonim válasza:
És még a kérdésre válaszolva a minusz számok négyzete pozitív
mert -*-=+
3/5 anonim válasza:
Igen, mert negatívot szorzol negatív számmal. Minden negatív szám négyzete pozitív. Hányadikos vagy?
4/5 anonim válasza:
Kérdező, a mínusz két x szorozva mínusz hárommal, az plusz hat x, nem negatív! De a négyzete természetesen pozitív.
5/5 anonim válasza:
Szerintem a kérdező erre gondolt:
-2x * (-3)^2 = 36
-2x * 9 = 36
-18x = 36 || mindkét oldalt osztom -18-cal
x = -2