A mínusz számok négyzete pozitív? Pl -3 a négyzeten


Illetve egy második kérdésem lenne ez így helyes-e?


-2x * -3 négyzeten = 36 ?


2014. okt. 17. 13:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha igy van akkor 36

(-2*-3)^2=36

2014. okt. 17. 13:36
 2/5 anonim ***** válasza:

És még a kérdésre válaszolva a minusz számok négyzete pozitív

mert -*-=+

2014. okt. 17. 13:40
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, mert negatívot szorzol negatív számmal. Minden negatív szám négyzete pozitív. Hányadikos vagy?
2014. okt. 17. 13:41
 4/5 anonim ***** válasza:
Kérdező, a mínusz két x szorozva mínusz hárommal, az plusz hat x, nem negatív! De a négyzete természetesen pozitív.
2014. okt. 17. 13:43
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a kérdező erre gondolt:


-2x * (-3)^2 = 36

-2x * 9 = 36

-18x = 36 || mindkét oldalt osztom -18-cal

x = -2

2014. okt. 17. 14:32