Két negatív szám szorzata mért lesz mindig pozitív?

2014. okt. 2. 21:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert tagadod a tagadást.
2014. okt. 2. 21:14
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

ha egy negatív számot szorzol egy pozitívval, az ugye negatív, pl:

x * y < 0 (x>0 és y<)

na ha ezt beszorzod x ellentettjével, azaz -x-szel, az két negatív szám szorzata lesz, és nyilván a szorzat is az előző ellentettjére változik, tehát pozitív helyett negatív lesz

2014. okt. 2. 21:21
 3/5 anonim ***** válasza:
Legyen a két számunk -x és -y (x és y így nemnegatív lesz), tehát (-x)*(-y) a kérdés. Tudjuk, hogy -x=(-1)*x ás -y=(-1)*y), tehát a szorzat átírható: (-1)*x*(-1)*y. Mivel a szorzás kommutatív, tehát a tagok felcserélhetőek, ezért cseréljük fel: (-1)*(-1)*x*y. Azt tudjuk, hogy (-1)*(-1)=1, így 1*x*y=x*y-ont kapjuk. Mivel x és y nemnegatívak voltak, ezért a szorzat is nemnegatív lesz.
2014. okt. 2. 22:32
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha mínuszt mínusszal szorzol, akkor pozitív lesz.
2014. okt. 3. 08:20
 5/5 anonim ***** válasza:
2014. okt. 3. 10:11