Le tudnátok vezetni részletesen, hogyan kell megoldani?


1. A b, c és d pozitív számokat jelölnek. Tudjuk, hogy lg b = lg c - l d/3 (az lgc és lgd van osztva hárommal). Fejezze ki az egyenlőségből b-t úgy, hogy abban c és d logaritmusa ne szerepeljen.


2. Adja meg az alábbi két egyenlet valós gyökeit! A=lg 1/10 vagy B= cos 8pi



2014. okt. 15. 17:33
 1/2 anonim ***** válasza:

1. A logaritmus azonosságait kell használni; szorzunk 3-mal:


3*lg(b)=lg(c)-lg(d)


Bal oldalon a III., jobb oldalon a II. azonosságot használva:


lg(b^3)=lg(c/d)


A logaritmusfüggvény szigorú monotonitása miatt


b^3=c/d


Mivel a feladat az, hogy b-t fejezzük ki, ezért b=valami alakú kell, hogy legyen az egyenlet. Köbgyököt vonunk:


b=köbgyök(c/d) a megoldás.


2. A=-1, B=1, B>A.

2014. okt. 15. 18:07
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2014. okt. 15. 20:35