2014. okt. 15. 17:30
1/2 anonim válasza:
A kecske 1 hónap alatt az 1/3 eszi meg egyedül, x hónap alatt az x/3-át. A juh 1 hónap alatt az 1/4-ét, így x hónap alatt az x/4-ét eszi meg. A ló 1 hónap alatt az 1 részét eszi meg, x hónap alatt az x részét. Az a kérdés, hogy milyen x esetén eszik meg az egészet, vagyis:
x/3+x/4+x=1 /közös nevező: 12
(4x)/12+(3x/12)+(12x)/12=12/12 /*12
4x+3x+12x=12 /összevonás
19x=12 /:19
x=12/19, vagyis 12/19 hónapra, vagyis 18-19 napra elég a takarmány.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2014. okt. 15. 21:09