Ha egy kecske 3 hónap alatt, egy juh 4 hónap egy ló 1 hónap alatt eszi meg külön külön. Mennyi idő alatt eszik meg ezt hárman?


2014. okt. 15. 17:30
 1/2 anonim ***** válasza:

A kecske 1 hónap alatt az 1/3 eszi meg egyedül, x hónap alatt az x/3-át. A juh 1 hónap alatt az 1/4-ét, így x hónap alatt az x/4-ét eszi meg. A ló 1 hónap alatt az 1 részét eszi meg, x hónap alatt az x részét. Az a kérdés, hogy milyen x esetén eszik meg az egészet, vagyis:


x/3+x/4+x=1 /közös nevező: 12


(4x)/12+(3x/12)+(12x)/12=12/12 /*12


4x+3x+12x=12 /összevonás


19x=12 /:19


x=12/19, vagyis 12/19 hónapra, vagyis 18-19 napra elég a takarmány.

2014. okt. 15. 18:13
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2014. okt. 15. 21:09