Demo1 kérdése:

Két kör sugara 5 cm. Középpontjuk távolsága 8 cm. Mekkora a közösen lefedett rész területe?


2014. okt. 13. 17:43
 1/7 anonim ***** válasza:
T=2*(5^2*arcsin 3/5-4*3/2)
2014. okt. 13. 18:02
 2/7 anonim ***** válasza:
megrajzolod es lemered
2014. okt. 13. 18:06
 3/7 anonim ***** válasza:
T = 2*(5^2*arcsin(3/5)-4*3) ~ 8,175055 ; (Nem kell a /2)
2014. okt. 13. 18:41
 4/7 anonim ***** válasza:
Jogos!
2014. okt. 13. 19:01
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha a kérdezőnek nem minden világos a fentiekből, ezt tudom ajánlani:

[link]

2014. okt. 13. 19:13
 6/7 anonim válasza:
#3 , esetleg el tudnád magyarázni, hogy jött ki neked ez? Csak mert engem is érdekel :)
2014. okt. 13. 20:08
 7/7 anonim ***** válasza:

5-ös jól leírta.

T = 2*(körcikk terület-háromszög terület)

T = 2*(R^2*alfa-8/2*gyök(R^2-(8/2)^2))

T = 2*(5^2*arcsin(3/5)-4*3) ~ 8,175055

2014. okt. 13. 21:25