2014. okt. 13. 17:43
3/7 anonim válasza:
T = 2*(5^2*arcsin(3/5)-4*3) ~ 8,175055 ; (Nem kell a /2)
5/7 anonim válasza:
Ha a kérdezőnek nem minden világos a fentiekből, ezt tudom ajánlani:
6/7 anonim válasza:
#3 , esetleg el tudnád magyarázni, hogy jött ki neked ez? Csak mert engem is érdekel :)
7/7 anonim válasza:
5-ös jól leírta.
T = 2*(körcikk terület-háromszög terület)
T = 2*(R^2*alfa-8/2*gyök(R^2-(8/2)^2))
T = 2*(5^2*arcsin(3/5)-4*3) ~ 8,175055