Mennyi idő alatt esik le egy cserépdarab az ötszintes ház tetejéről, ha tudjuk hogy egy emelet 2,7 méter magas? Mekkora a földet érés sebessége?

Szabadeses. Hogyan kell megcsinalni??
2014. okt. 13. 16:58
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]


s=(g/2)*t^2


s : a megtett út

g : a nehézségi gyorsulás (10 m/s^2)

t : az eltelt idő négyzete


2,7 m = (10/2 m/s^2)*t^2

2,7 m = (5 m/s^2)*t^2

2,7 m/5 m/s^2=t^2

0,52 s^2=t^2

ebből gyökvonással:: t=0,735 s

2014. okt. 13. 17:45
 2/3 szakor ***** válasza:
A fenti levezetés jó, de nem egyszintes a ház, hanem ötszintes, tehát 5*2,7 m-rel kell számolni:)
2014. okt. 13. 18:30
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!!!!:)
2014. okt. 18. 09:41