Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Aki magasan, pl. X. emeleten...

Aki magasan, pl. X. emeleten lakik, nem fél, hogy nem bír kimenekülni baj esetén, mondjuk tűznél?

Figyelt kérdés
Én mindig alacsonyan laktam. Sajnos, ha az ember lakást keres, annyi szempont van, lehet, hogy valami nagyon megfelelne, de pont X.-en. Olyan furcsa érzés. Ti hogy vagytok ezzel?

2012. szept. 19. 17:26
 1/4 anonim ***** válasza:
40%
Én csak 3 hónapig laktam ilyen magasan, de megfordult a fejemben, hogy ha tartósan ott kéne lakni, mindenképp beszereznék egy olyan hosszú, erõs kötelet, amin le tudnék jutni. Egyszer tûz volt, vendégségben voltunk egy elsõ emeleti lakásban, és a földszinten gyulladt ki egy lakás, a sûrû füsttõl nem láttunk semmit, alig találtunk le az elsõ emeletrõl is és tiszta feketék lettünk, mire kiértünk, pedig ez nem is volt nagy tûz.
2012. szept. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 intrepid ***** válasza:
100%
Magasan lakom. Tűzből nem jutsz le, ha alacsonyan laksz, sok emelet van feletted, földrengésnél sok törmelék hullik a nyakadba. Költözz lakókocsiba! :- )
2012. szept. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
89%
24 évig laktam a 9. emeleten. Sosem féltem ettől. Olyan házban nőttem fel, ahol két lépcsőház volt egymás mellé épülve. Ha esetleg tűz keletkezett volna egy alsóbb szinten és az elzárta volna a lépcsőházat, akkor egyszerűen felmentem volna a 11. emeletre (kazánok és a liftgépházak vannak itt) és átsétáltam volna a másik lépcsőházhoz és ott pedig le. De ahhoz elég nagy tűznek kellett volna lennie, mert nem panelban laktam, hanem alagútzsalus házban, ahol a lakások függőfolyosóról nyílnak és a lépcsőház a két lifttel egy külön tömböt alkot. Minden szinten és lépcsőfordulóban nyitható az ablak. Amúgy a tűzoltók emelőkosara felér a tetőig is, úgyhogy ezen ne aggódj. Panelházak ritkán állnak egyesével, lehet, hogy Te is simán át tudsz menni a tetőn egy másik lépcsőházba és ott ki tudsz menekülni (szigorúan lépcsőn, a liftet ilyenkor tilos használni).
2012. szept. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 zolizoli70 válasza:
Én a 9.-en lakom, de a szomszéd épületben van a tűzoltóság, úgyhogy minden okés. Így könnyű.
2012. okt. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!