Mekkora egy háromszög kerülete, ha területe 1 területegység?


Egy rombusz két átlója 12 cm, és 17 cm, mekkora a magassága?


Ezt nem tudom elkezdeni, hol lehet berajzolni a magasságát, hogy összefüggjön az átlókkal?


Az elsőt nem tudom, próbáltam a képletekkel kilogikázni, de nem ment.



Köszönöm előre is a segítséget!


2014. okt. 12. 13:47
 1/2 anonim ***** válasza:

A Wikipédia angol nyelvű oldalán található képletek alapján:

4a^2=p^2+q^2 illetve A=ah és A=pq/2.


Elsőt valójában nehéz megoldani. Értelmesebb a kérdés, ha azt is hozzáteszik, hogy a legkisebb vagy a legnagyobb kerületűt keressük. Ha behelyettesítesz a Héron-képletbe, rögtön látható, hogy a feladat legalább 2 ismeretlenes. Sz. Gy.

2014. okt. 12. 14:14
 2/2 anonim ***** válasza:

1.) Mekkora egy háromszög kerülete, ha területe 1 területegység?

2.) Egy rombusz két átlója 12 cm, és 17 cm, mekkora a magassága?

**********************************************************


1.)

Csak alsó becslést lehet adni a lehetséges értékekre.

A háromszögek kerülete és területe között érvényes a következő egyenlőtlenség:

K²/T ≥ 12√3

Az egyenlőség egyenlő oldalú háromszög esetén áll fenn.


Ebből

K² ≥ T*12√3

Ha T = 1, akkor

K² ≥ 12√3

így

K ≥ √(12√3)


Ennek értéke közelítőleg

K ≥ 4,5590


Adott terület és kerület esetén egy oldalt rögzítve a másik két oldal számítható.

******************


2.)


Egy ábra magyarázatul:

[link]


Az AB'C egy derékszögű háromszög, melynek az átfogóhoz tartozó magasságát keressük.

Ezt a legegyszerűbben úgy kapjuk, hogy a befogók szorzatát osztjuk az átfogóval

Az ábra jelöléseivel

m = e*f/2a

Az átfogó az átlókkal kifejezve

2a = √(e² + f²)

vagyis

m = e*f/√(e² + f²)

Mindkét oldalt négyzetre emelve

A.) m² = e²*f²/(e² + f²)

Ha mindkét oldal reciprokát veszed

B.) 1/m² = 1/e² + 1/f²

Mivel az A.) képlet az átlók négyzetének harmonikus közepe, a megoldás így is írható

C.) m² = H(e²,f²)/2


Lehet választani, melyik a szimpatikusabb. :-)

Ha kérdés van, jelentkezz!


DeeDee

*********

2014. okt. 12. 16:50