Egy háromszög egyik külső szöge 87°, egyik belső szöge pedig 27°. Mekkorák a háromszög szögei?2014. okt. 5. 15:16
2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
Még annyit, hogy hogyan számoltad ki?
2014. okt. 5. 15:23
3/4 anonim válasza:
Adott az egyik belső szög: 27.
A másik szöget úgy számolod, hogy: a háromszög bármely külső szöge egyenlő a nem mellette fekvő két belső szög összegével. Vagyis 87=27+?. Vagyis az 60.
A harmadikat pedig úgy, hogy 180-87=93. Mert a külső és belső szögek összege 180 fok.
Ellenőrzének pedig ott van az, hogy a "háromszög belső szögeinek összege 180 fok". 27+93+60=180.
4/4 anonim válasza:
A külső és a belső szög összege 180 fok, tehát ahol 87 fok a külső szög 93 fok lesz a belső. Mivel a háromszög belső szögeinek összege mindig 180 fok, a 180-93-27=60 számolással megkapjuk a harmadik belső szöget.