Egy háromszög egyik külső szöge 87°, egyik belső szöge pedig 27°. Mekkorák a háromszög szögei?

Egy háromszög egyik külső szöge 87°, egyik belső szöge pedig 27°. Mekkorák a háromszög szögei?

2014. okt. 5. 15:16
 1/4 anonim ***** válasza:
73%
93°,27°,60°
2014. okt. 5. 15:22
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Még annyit, hogy hogyan számoltad ki?

2014. okt. 5. 15:23
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Adott az egyik belső szög: 27.

A másik szöget úgy számolod, hogy: a háromszög bármely külső szöge egyenlő a nem mellette fekvő két belső szög összegével. Vagyis 87=27+?. Vagyis az 60.

A harmadikat pedig úgy, hogy 180-87=93. Mert a külső és belső szögek összege 180 fok.

Ellenőrzének pedig ott van az, hogy a "háromszög belső szögeinek összege 180 fok". 27+93+60=180.

2014. okt. 5. 15:33
 4/4 anonim ***** válasza:
A külső és a belső szög összege 180 fok, tehát ahol 87 fok a külső szög 93 fok lesz a belső. Mivel a háromszög belső szögeinek összege mindig 180 fok, a 180-93-27=60 számolással megkapjuk a harmadik belső szöget.
2014. okt. 5. 15:36