Egy háromszög két belső szögének nagysága 82º és 26º. Mennyi a háromszög harmadik belső szöge és külső szögei?

2014. aug. 20. 19:22
 1/4 anonim ***** válasza:

A belső szögek összege 180°, tehát a harmadikat így kapod meg: 180-(82+26)=180-108=72°.

A külső szögek úgy alakulnak, hogy a másik két belső szöget adod össze, tehát 106, 154 és 98 fokosak.

2014. aug. 20. 19:31
 2/4 anonim ***** válasza:
A külső szöget jobb úgy megjegyezni, hogy az 180° mínusz a hozzátartozó belső szög. (Háromszög esetén, mivel abban a szögek összege 180°, ez természetesen éppen a másik két belső szög összege.)
2014. aug. 20. 19:37
 3/4 anonim ***** válasza:

Ebből könnyen megértheted:

[link]

2014. aug. 20. 19:40
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2014. aug. 20. 23:42