2014. aug. 20. 19:22
1/4 anonim válasza:
A belső szögek összege 180°, tehát a harmadikat így kapod meg: 180-(82+26)=180-108=72°.
A külső szögek úgy alakulnak, hogy a másik két belső szöget adod össze, tehát 106, 154 és 98 fokosak.
2/4 anonim válasza:
A külső szöget jobb úgy megjegyezni, hogy az 180° mínusz a hozzátartozó belső szög. (Háromszög esetén, mivel abban a szögek összege 180°, ez természetesen éppen a másik két belső szög összege.)
3/4 anonim válasza:
Ebből könnyen megértheted:
4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2014. aug. 20. 23:42