Valaki segitene nekem ebben a feladatban? (8. o. )

Egy egyenlő szárú háromszög alapon fekvő szögeinek összege 10°al nagyobb,mint a háromszög legnagyobb és legkisebb belső szöge különbségének háromszorosa.Mekkorák lehetnek a háromszög belső szögei?

2014. okt. 6. 18:11
 1/3 Bugya Péter ***** válasza:

Az egyenlő szárú háromszög belső szögei: A,B,C

Mivel egyenlő szárú, az alapon fekvő 2 szög egyenlő: A=B

A+B+C=180

A+A+C=180 2A+C=180 C=180-2A

(A+A+10)*3= C-A

(2A+10)*3=C-A

6A+30=C-A

6A+30=180-2A-A

6A+30=180-3A

9A=150

A=16,6

C=146,8

2014. okt. 7. 08:46
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ellenőrizni kellene az eredményedet.
2014. okt. 7. 14:49
 3/3 anonim ***** válasza:

Legyen

A - az alapon fekvő szög

B - a szárszög


A feladat szerint

2A - 10 = 3(A - B)

Átrendezve

2A - 3(A - B) = 10

Felbontás, összevonás után

3B - A = 10

Mivel

2A + B = 180

van két egyenlet két ismeretlennel


Az elsőt 2-vel szorozva, a második marad

6B - 2A = 20

2A + B = 180

A két egyenletet összeadva

7B = 200

amiből

B = 200/7


Az utolsó második egyenletből

A = (180 - (200/7))/2

így

A = 530/7


Az eredetibe visszahelyettesítve stimmel az eredmény.

2014. okt. 7. 14:59