Egy háromszög kerülete k=30 cm, a háromszögbe írható kör sugara r=2 cm. Mekkora a háromszög területe? Előre is köszi:)2014. okt. 9. 18:37
1/2 anonim válasza:
Ezt a kérdést tegnap is feltette valaki. Leírom újra a választ. A háromszög területe kifejezhető a beírt kör sugarával és a háromszög területével.
T = r * S, ahol S=K/2. Behelyettesítve:
T = 2 cm * 15 cm = 30 cm^2.
2/2 anonim válasza:
Elírtam a második mondatot. Szóval a háromszög területe kifejezhető a beírt kör sugarával és a háromszög kerületével.