Egy háromszög kerülete k=30 cm, a háromszögbe írható kör sugara r=2 cm. Mekkora a háromszög területe? Előre is köszi:)
2014. okt. 9. 18:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Ezt a kérdést tegnap is feltette valaki. Leírom újra a választ. A háromszög területe kifejezhető a beírt kör sugarával és a háromszög területével.

T = r * S, ahol S=K/2. Behelyettesítve:

T = 2 cm * 15 cm = 30 cm^2.

2014. okt. 9. 18:52
 2/2 anonim ***** válasza:
Elírtam a második mondatot. Szóval a háromszög területe kifejezhető a beírt kör sugarával és a háromszög kerületével.
2014. okt. 9. 18:54