Pénzügyi feladatot valaki segítene megoldani? Bővebben a leírásban.


Melyik befektetést választaná az alábbiak közül?

a) Az U befektetés éves kamatozással számítva évi 12% kamatot fizet.

b) A V befektetés félévenkénti kamatfizetéssel évi 11,7% kamatot fizet.

c) A Z befektetés folytonos kamatfizetéssel évi 11,5% kamatot fizet.


Számítsa ki ezeknek a befektetéseknek az értékét 1, 5 és 20 év múlva, a kamatok újrabefektetését feltételezve!


2014. okt. 11. 14:27
 1/3 anonim ***** válasza:

U: 100*(1+0.12)^1=112


V: 100+(1+0.117/2)^2=112.04


Z: e^(0.115*1)=112.19


A Z-t érdemes választani


Corvinusra jársz amúgy? Csak mert nekünk is pont ugyanez volt a feladat :)

2014. okt. 11. 16:17
 2/3 A kérdező kommentje:
Huu Köszi szépen! Ááá. Dehogyis. Okj-s képzésen vagyok, tanár ezt a leckét adta fel.:)
2014. okt. 11. 23:31
 3/3 anonim ***** válasza:
Jaa oké :) Csak csodálkoztam, hogy pont ugyanezekkel a számokkal volt nekünk is a feladat :D
2014. okt. 12. 12:49