Hogyan kell megoldani ezt a trigonomatria feladatot (link a leírásban)?


[link]


Ha lehet, akkor minél részletesebben magyarázzátok. Előre is kösz! :)



2014. aug. 20. 15:14
 1/6 anonim ***** válasza:

legyen a 2²011=k ahol k páros szám

cos((6*k*pi+pi)/6)=

cos(k*pi+pi/6)

adicios tétel:

cosk*pi*cospi/6-sink*pi*sinpi/6

cosk*pi=1 a sink*pi=0 mert k páros

1*gyök3/2-0=gyök3/2


remélem jól számoltam

2014. aug. 20. 15:54
 2/6 A kérdező kommentje:
Hogy én erre nem gondoltam... köszönöm szépen! :)
2014. aug. 20. 16:02
 3/6 anonim ***** válasza:
szívesen
2014. aug. 20. 16:04
 4/6 anonim ***** válasza:

A koszinusz definíciójából is következik, hogy

[link]

2014. aug. 20. 16:08
 5/6 anonim ***** válasza:
A 4-es válasza nagyon tetszik. Nekem meg ez a megoldás nem jutott az eszembe.
2014. aug. 20. 16:21
 6/6 A kérdező kommentje:
@4-es: ez is nagyon jó, köszönöm szépen! :)
2014. aug. 20. 16:33