Nem értem, hogy lett itt deriválva a cosx/2:


(-2*sinx + cosx/2)' = -2*cosx + 1/2 = -2*cosx + 1/2*-sinx) = -2*cosx - sinx/2



2014. okt. 7. 18:44
 1/1 anonim ***** válasza:

A zárójelek száma és az egyenlőségek valahogy nem stimmelnek abban, amit leírtál.


(cos(x/2))' = cos'(x/2)*(x/2)' = -sin(x/2) * (1/2). –> Lásd a külső függvény deriváltja szorozva a belső függvényével.

(cos(x)/2)' = (cos(x))'*1/2 + cos(x)*(1/2)' = -sin(x)/2 + 0. –> Lásd a szorzat deriváltja.

2014. okt. 7. 19:00