Adja meg az x értékét, ha log2 (x+1) =5 valaki segítene kiszámítani nekem?


2014. okt. 7. 17:07
 1/4 anonim válasza:
x= 2^5 +1
2014. okt. 7. 17:18
 2/4 anonim ***** válasza:

2⁵=x+1

32=x+1

31=x

2014. okt. 7. 17:38
 3/4 A kérdező kommentje:
tehát ha log2 helyett pl 3 lenne akkor 3 az 5.-en ?
2014. okt. 7. 17:59
 4/4 anonim ***** válasza:

igen.

3⁵=243

log(3)243=5

2014. okt. 7. 18:38