5 − (−1,5)+ (− 4)⋅ (− 2)=14,5


Hogy jött ki ez az eredmény?


2010. jan. 22. 20:38
 1/3 anonim ***** válasza:
5+1,5 (mert - és - + lesz)+8 (- - =+)
2010. jan. 22. 20:40
 2/3 anonim ***** válasza:

felbontod a zárójeleket!

5+1,5+4*2=5+1,5+8=14,5

2010. jan. 22. 21:31
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez most komoly? :O
2010. jan. 22. 22:31