Ha ezt az áramkört a hurokáramok módszerével kell megoldani, hogy kell felírni a hurkokat, hogy jó eredményt kapjak?

Sziasztok! A következőben kellene nekem segítség. Nem tudom, hogy írjam fel a hurkokat ebben az áramkörben, hogy kijöjjön a helyes eredmény. [link] Aki tudja segítsen legyen szíves!

#elektronika #hám #villamosságtan #villanytan #hurok áramok módszere #hálózat számítás
2014. okt. 6. 20:10
 1/8 anonim ***** válasza:
minden ami össze van kötve "dróttal" egyenpotenciálon van. tehát az egészet rajzold át, hogy r4, r5, r6, is1 egy pontban találkozik, onnan meg már meg kell tudd csinálni
2014. okt. 6. 20:20
 2/8 A kérdező kommentje:
A csomóponti potenciálokkal tudom, hogy, hogy lehet megoldani. Nekem a hurok áramos megoldás kellene.
2014. okt. 6. 20:29
 3/8 anonim ***** válasza:

7 - 4 + 1 = 4 egyenletet fel tudsz irni, ha atalakitod ugy, hogy rendesen lasd mi van egy csomopontban

ugye itt is szamit az, hogy normalisan egy csomopontot lass, mert m = b – n + 1 ahol b ag es n csomopont van az eredeti halozatban

2014. okt. 6. 20:41
 4/8 Csicsky ***** válasza:

Ennyit tudtam:


[link]

2014. okt. 6. 23:09
 5/8 Csicsky ***** válasza:
Még annyit tennék hozzá, hogy amennyiben valamelyik „I“ negatív értékkel jön ki, az azt jelenti, hogy az áram ellentétesen folyik, mint ahogyan azt a nyilacska jelöli.
2014. okt. 6. 23:13
 6/8 Csicsky ***** válasza:
53%

Az ábrán a két legfelső csomópont rossz helyre van rajzolva. Itt már a helyükön vannak:


[link]

2014. okt. 7. 09:10
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi!
2014. okt. 7. 21:30
 8/8 anonim ***** válasza:

Azért nem jó megoldás, ami fent van, mert az nem hurokárammal van megoldva. Hurokáramból mindig annyi van, amennyi hurok. Épp ezért ez a neve...


Ha egy hurokban áramgenerátor van, akkor annak a huroknak akkora a fiktív hurokárama, mint az áramgenerátoré.


A baloldali hurok árama J1, a jobboldalié J3, a fentié J2, az alsóé J4 legyen.


-VS1 + J1(R1+R4+R6) - J2(R4) - J4(R6) = 0


Itt látszik, hogyelőbb felirtam mely tagokon folyik a J1 áram, és a szomszédos tagokon szembe folyik vele a szomszédos hurok árama, ezért a J2 és J4 áramokkal is számolni kell. A fesz.generátor feszültsége pedig levonódik, ugyanis ezek I*R feszültségek! Lásd: Kirchhoff


J4 = -6 amper ( mivel a hurokban van áramgen. és az óramutató járásával ellentétes irányban folyik az árama )


J2(R2+R5+R4) - J1(R4) - J3(R5) = 0


J3(R5+R3) + 12V - J2(R5) = 0


Az utolsónál megegyezik a fesz.vektor iránya a fiktív hurokáraméval, így az hozzáadódik.

2014. okt. 8. 10:01