Ezt letudná irni valaki hogy kell megoldani? Számtani sorozat első 3 tagjának összege 21. Ha az elsőhöz 6-ot, másodikhoz 13-at, harmadikhoz 30-at adunk mértani sorozat első három tagját kapjuk. Melyek ezek a sorozatok?

2014. okt. 6. 06:54
 1/4 anonim ***** válasza:

(a1+6)q=a1+d+13

(a1+6)q^2=a1+2d+30

3a1+3d=21 -> a1=7-d


(13-d)q=20

(13-d)q^2=37+d

...

2014. okt. 6. 07:15
 2/4 anonim ***** válasza:

400=(37+d)(13-d)


d=3 (d=-27)

oszt má nem érek rá

2014. okt. 6. 07:35
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem érdekel senkit, de csak befejezem má, ha idájig...


I. d=3; q=2; a1=4

Számtani sorozat: 4, 7, 10

Mértani sorozat: 10, 20, 40

2014. okt. 7. 06:10
 4/4 anonim ***** válasza:

II. d=-27; q=1/2; a1=34

Számtani sorozat: 34, 7, -20,

Mértani sorozat: 40, 20, 10,

2014. okt. 7. 06:16