x+2>0 a kikötés tehát x>-2 de hogyan tovább?
2014. okt. 4. 11:52
 1/4 anonim ***** válasza:

log(2)x^2=log(2)(x+2)

log mentes alak

x^2=x+2

x^2-x-2=0

2014. okt. 4. 12:02
 2/4 anonim ***** válasza:

kikötésnél még x>0 és x>-2 tehát x>0

két gyök a 2 és a -1

de ebből csak az x=2 a jó megoldás

2014. okt. 4. 12:12
 3/4 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy nem "létszi", hanem "légy szí'"
2014. okt. 4. 12:15
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen bocs a helyesírásért
2014. okt. 4. 12:15