x+2>0 a kikötés tehát x>-2 de hogyan tovább?2014. okt. 4. 11:52
1/4 anonim válasza:
log(2)x^2=log(2)(x+2)
log mentes alak
x^2=x+2
x^2-x-2=0
2/4 anonim válasza:
kikötésnél még x>0 és x>-2 tehát x>0
két gyök a 2 és a -1
de ebből csak az x=2 a jó megoldás
3/4 anonim válasza:
Még annyit, hogy nem "létszi", hanem "légy szí'"
4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen bocs a helyesírásért
2014. okt. 4. 12:15