Hogy van ennek a matek feladatnak a megoldása?


(√3 + 2√2 -1) * (3√2 -√3) órán valami ilyesmi volt, de nem biztos, hogy mindent jól írtam


√3 * 3√2-√3*√3+2√2* 3√2+√3=3*√6-√9+6√4-2√6-3√2+√3=√6-3√2+√3=√6-3√2+√3+9 ..azt hiszem mindent leírtam , de amit nem értek, hogy a -√9-ből a végén mért lesz +9 és mért utolsónak írjuk?? vagy ennyire el írtam volna???


2014. okt. 1. 18:59
 1/3 szakor ***** válasza:

Felbontod a zárójelet, azt már elírtad.

Ha gyökös kifejezéseket szorzol, akkor egy gyökjel alá hozod a kifejezést úgy, hogy a gyökjel alatti mennyiségeket szorzod.

pl: √3 * 3√2 = 3*√6 (a három a gyökjel előtt volt, az marad)

√3*√3= √9 = 3


A zárójelek felbontása:

√3*3√2 + 6*√2*√2 - 3√2 - √3*√3 - 2*√2*√3 + √3 =

3*√6 + 12 - 3*√2 -3 - 2*√6 + √3 =

√6 + 9 - 3*√2 + √3

Összevonás után ez lesz.

Eléggé összekutyultad, kihagytál tagokat.

2014. okt. 1. 21:00
 2/3 A kérdező kommentje:
a 12-3-at kivéve mindet tudom,hogy jött k..még a 12-öt is látom , hogy jön ki csak az a -3 nem világos ..pedig minden tagot felszorzok minden taggal ..
2014. okt. 1. 21:26
 3/3 szakor ***** válasza:

√3*√3= √9 = 3, de mivel ott ez van: -√3*√3 ez = -√9 = -3

a 12-3 pedig = 9

2014. okt. 2. 07:14