Segítség! Mi a megoldása ennek a kémia feladatnak?

Egy ammónia oldat ph-ja 11,0. Standard körülmények között mekkora térfogatot töltene be az oldat 1,0 dm3-ében oldott állapotban jelenlevő ammónia? K= 1,75*10-5 (1,75*10 a -5-en)mol/dm3

2014. aug. 28. 14:41
 1/1 Silber ***** válasza:

ph=11 => pOH=14-11=3

[OH-]=10^-3 M


K=[OH-]^2/[c(NH3)-[OH-]]

Kc(NH3)-K[OH-]=[OH-]^2

Kc(NH3)=[OH-]^2+K[OH-]

c=[OH-]*([OH-]+K)/K


NH3 + H2O -> NH4OH egyenlet miatt c(NH3)=c[OH-]. Mivel c=n/V ahol V=1 dm^3, így c=n.


pV=nRT => pV=cRT

V=cRT/p


Összegezve:

V=[OH-]*([OH-]+K)*RT/(K*p)

2014. aug. 28. 15:44