Mennyi ennek a két feladatnak a megoldása? Nem tudom


1. Mennyi a térfogata 6x10 a 25.-en db metán molekulának standard körülmények között?

2.Számítsa ki milyen térfogatot töltene be standard állapotban egy db PB palack tartalma,ha kb. fele-fele tartalmazza a propán és a butánt is!C3H8 C4H10



2014. febr. 14. 18:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hanyadikos anyag?
2014. febr. 14. 18:29
 2/12 A kérdező kommentje:
9
2014. febr. 14. 18:30
 3/12 Won válasza:

1.

Ugye az Avogadro állandó 6*10^23. Ennyi darab atom lesz egy mól metánban. Neked a atomok száma N=6*10^25. Logikusan gondolkodva, ha elosztod az atomok számát az Avogadro állandóval, megkapod hány mól metánod van. Tehát: (6*10^25)/6*10^23=100. Szóval 100 mól metánod van. standard állapoton egy mól gáz térfogata 24,5 dm3. Ebből adódik, hogy a teljes térfogat: 100*24,5=2450dm3. (ami egyenlő 2450 literrel is)


2. Ez alapján kit tudod már számolni. :P

(Azonos körülmények között a különböző gázok térfogata mólonként megegyezik.)

2014. febr. 14. 21:42
 4/12 A kérdező kommentje:
AZ első feladat melyik adata volt felesleges? Am. köszönöm!
2014. febr. 14. 22:31
 5/12 A kérdező kommentje:
Ha megkérlek,leírod nekem a 2. feladatot is,csak hogy rendesen felfogjam?
2014. febr. 14. 22:40
 6/12 A kérdező kommentje:
A palack 6 kg
2014. febr. 15. 17:59
 7/12 Won válasza:

Ha jól értem, és a palackban lévő gázok tömege a 6kg, akkor megoldás a következőképp néz ki:


Akkor van 3kg C3H8 (propán) és 3kg C4H10 (bután) gázod.

A propán moláris tömege: 44 gramm/mol.

A bután moláris tömege: 58 gramm/mol.


Megkaphatod az egyes gázok anyagmennyiségét(mól), ha tömegüket elosztod a moláris tömegükkel(a tömeg grammban legyen).


Tehát a propánra: 3000/44=68,18 mól

Butánra: 3000/58=51,72 mól.


Az előző feladatban már szóba jött, hogy standard állapotban minden gáz mólonkénti térfogata 24,5 dm3.


Ha van 68,18 mól propánod, az 68,18*24,5=1670.45 dm3

Az 51,72 mól bután pedig, 51,72*24,5=1267,24 dm3.


Így összesen 1670,45+1267,24= 2937,7 dm3 térfogatú gáz van.

2014. febr. 16. 16:05
 8/12 A kérdező kommentje:
Számítsa ki milyen tárfogatot töltene be standard állapotban egy db 6 kg-os PB palack tartalma,ha fele-fele tartalmazza a propánt és a butánt is!
2014. febr. 16. 20:31
 9/12 A kérdező kommentje:
nem sok az egy kicsit?
2014. febr. 16. 22:28
 10/12 A kérdező kommentje:
KÖszönöm szépen,hogy segítettél!Már világos minden!
2014. febr. 17. 18:06
1 2