1 . gyök alatt 2/2-nek miért 2 megoldása van? Az első megoldását kiolvastam a függvénytáblázatból de a másodikat hogy kell kiszámolni? 2. és gyök alatt -2/2 ugyanez a kérdés csak minuszba. Részletesen magyarázza el valaki kérem

2014. okt. 1. 18:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem igazán értem, hogy mit kérdezel, de a négyzetgyökvonás kétértékű művelet, hiszen (+a)^2=(-a)^2.
2014. okt. 1. 18:15
 2/6 A kérdező kommentje:
jajj igen bocsánat nem mondtam érthetően :) én most a trigonometrikus egyenleteket tanulom és ott a sinx=gyök alatt 2/2 (csak a felső kettes van gyök alatt ) és kiolvastam a függvénytáblázatból az elsőt az pí/4 +kx2pí lett .és a második megoldása 3pí/4+kx2pí és ezt nem értem ,hogy miért kell és hogy hogy jön ki?
2014. okt. 1. 18:19
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát rajzold le a sinus görbét, húzd meg a gyökkettőperkettő egyenest, és látod, hogy azt a függvény píféltől jobbra, és balra is felveszi.
2014. okt. 1. 18:29
 4/6 A kérdező kommentje:
nem értem :D letudom rajzolni nem az , csak könnyebben szeretném és gyorsabban kiszámolni
2014. okt. 1. 18:32
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja, értelek! Amennyivel egyik megoldás kisebb pífélnél, a másik annyival nagyobb. Szimmetria!
2014. okt. 1. 18:44
 6/6 anonim ***** válasza:

mert sin(alfa)=sin(180-alfa) (szimmetria miatt rajzold fel az egységvektort és látni fogod)

sin(pi/4)=sin(pi-pi/4)

sin(pi/4)=sin(3pi/4)

2014. okt. 1. 20:00