Álló helyzetből induló autó 10mp alatt 120km/h sebességre gyorsul fel. Mekkora utat tesz meg, mekkora a gyorsulása?


2014. okt. 1. 11:46
 1/2 anonim ***** válasza:

120 km/h = 120 * 1000m / 3600 s = 33,3333 m/s

10 mp alatt gyorsult fel.


a = deltaV / delta t = 33,33 m/s / 10s = 3,33333 m/s^2


s = a/2 * t^2


s = 3,33333/2 * 10^2 = 1666,67 m

2014. okt. 1. 15:24
 2/2 anonim válasza:

Az út kiszámításához az alábbi képletet használhatjuk: Megtett út /s/ = sebesség /v/ x idő/t/ osztva 2-vel vagy gyorsulás/a/ x idő négyzetével /t.t/ osztva 2-vel.

120x10=1200 1200:2=600

Gyorsulás /a/=sebesség/v/ osztva idővel/t/

120:10= 12

2016. nov. 4. 20:45