Valaki el tudná magyarázni és levezetni?
(√27+√2-√12)x(√8+√3-√18)
Köszönöm szépen!
2014. szept. 30. 16:00
1/1 anonim válasza:
√27=3√3
√12=2√3
√8=2√2 és
√18=3√2
Akkor: (3√3+√2-2√3)*(2√2+√3-3√2)=(√3+√2)*(√3-√2)=3-2=1