(2/3) ^-2 / 3^2 Eredménye mennyi?

Barátnőmmel vitatkozunk, kinek lett helyes a megoldása. Neki erre 4, míg nekem 64 jött ki. Valaki legyen szíves kisegíteni kinek is van igaza

2014. szept. 29. 18:21
 1/2 anonim ***** válasza:

(2/3) ^ -2 = (3/2)^2

(3/2) ^ 2 = 3^2 / 2^2

ezt osztjuk 3^2 -vel

3^2 / 2^2 / 3^2 = 1/(2^2) = 1/4 = 0,25

Így érthető? :)

2014. szept. 29. 18:30
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm,igen, így egészen máshogy jött ki, és már értem :)
2014. szept. 29. 18:37