Nevezetes szorzatok és a többi segítség?


Házifeladatot oldottam meg. Ha lenne valaki szíves megnézni, azt megköszönném. Előrebocsájtom, hogy nagyon nehezemre mennek ezek a dolgok, de megpróbálok belejönni :D Tudom, ezek kb óvodás szintek, de hát mindenkinek más a képessége... :/


Az első feladatokat úgy gondoltam, hogy nevezetes szorzatok. A második bekezdés egy szorzás, harmadik polinom.


De lehet hogy teljesen összekevertem mindent.


A polinomnál pl. megakadtam kérdőjelet is raktam, hogy most azt hogy is vonjuk össze....+2x a másodikon és -x a második. Most a -x a második az -1x másodikont jelent, és ezt az egészet kivonjuk az 2x a másodikonból? Én így értelmeztem de simán lehet hogy rossz. Sőt a többi is elképzelhető.


Várom a javításokat, köszönöm előre is !


[link]


2014. szept. 29. 13:39
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
A negyedik polinomnál + lesz a jel azt már el is hibáztam ha jól nézem....
2014. szept. 29. 13:40
 2/12 A kérdező kommentje:
* nevezetes szorzatnál. De lehet hogy mégis -
2014. szept. 29. 13:43
 3/12 anonim ***** válasza:
44%

Az elésőnél ne írd ki kétszer a - jelet a 2ab tagban

helyesen: -2*a*b ekkor -2*(2x)*(5) = -20x


Az utolsó tagra ne hagyd rajta a négyzet jelet.

5^2 = 25 és nem 25^2

7^2 = 49 és nem 49^2


3. OK


4. Teljesen értelmetlen:

(4x+1)*(3x-2) -et úgy számoljuk ki, hogy felbontjuk a zárójelet, minden tagot szorzunk mindennel.


(4x)*(3x)+(4x)*(-2)+(1)*(3x)+(1)*(-2)


Figyelj az előjelekre! Én minden tagot (+) -al írtam be, ez helyes, ilyenkor a (-2) a zárójelbe kerül.


De lehet úgy is írni a második tagot, hogy -(4x)*(2)


Kibontjuk a zárójeleket


12x^2-8x+3x-2 = 12*x^2-5x-2



Következő jó, csak vonj össze 6x^2-3x^2 = 3x^2



Utolsónál jó a zárójelek felbontása. Utána csak össze kell vonni.

2014. szept. 29. 14:01
 4/12 anonim ***** válasza:

Szia!

1. miért van a 25 négyzeten? (már négyzetre emelted az ötöt, így az nem kell)

2. 49 miért van négyzeten? (ua. mint az első)

3. ok

4. 12x2-8x+3x-2= 12x2-5x-2

5. ok (amit lehet vonj össze)

6. jól kibontottad a zárójeleket, de nem jól vontál össze. Nekem 1 lett az eredmény

2014. szept. 29. 14:09
 5/12 A kérdező kommentje:

A negyediket elnéztem egy nevezetes azonosságnak...


(a+b) (a-b) = a másodikon b másodikon.


Na most lehet én vagyok hülye (sőt biztos) de hogyan állapítsam meg ilyenkor, hogy ezt összeszorzásra alkalmazzam vagy a nevezetes azonosságot alkalmazzam?


Ha az azonosságot nézem felépítésügyileg beleillik nem?

(a+b) (a-b) = a másodikon b másodikon.



Az utolsónál mit vontam össze rosszul és miért? Jót társítottam jóhoz, vagy már ott elbuktam? Színekkel ábrázoltam mit mihez gondolok hova kapcsolódik


köszi

2014. szept. 29. 14:15
 6/12 A kérdező kommentje:
De az első kettőnél a 4x és a 9x-nek sem kellene négyzeten lenni mert azok is négyzetre lettek emelve ??
2014. szept. 29. 14:16
 7/12 anonim ***** válasza:

az első 2nél figyelmetlenségből a végére is kiraktad a négyzetet

úgy lesz, hogy 4x^2-20+25 és 9x^2+42x+49

a következő jó

a 4.-nél minden tagot minden taggal kell szorozni

4x*3x -4x*2 +1*3x -1*2= 12x^2 -8x +3x -2= 12x^2-5x-2

a következő megint jó

az utolsó meg madjdnem jó, de rosszul vontad őket össze

amiket bekarikáztál: 2x^2; -x^2; +2x^2; -3x^2 vagyis 2-1+2-3=0

aztán van -x; +3x; -4x; +2x vagyis -1+3-4+2=0

és -3+4-1+1=1

tehát az egész eredménye 1


amúgy jól csináltad a feladatokat, csak 1-2 helyen figyelmetlen voltál

egy kis gyakorlás és menni fog :)

2014. szept. 29. 14:20
 8/12 anonim ***** válasza:

a 4. nem azonosság, akkor lenne ha mondjuk (4x+1)(4x-1) lenne

mivel a 4x és a 3x nem ugyan az, ezért azt nem veheted a-nak

2014. szept. 29. 14:23
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2014. szept. 29. 14:25
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

az első 2-nél pedig azért van 4x^2 (amúgy ez a négyzeten jele) és 9x^2, mert a számot négyzetre tudtad emelni, így lett a 2-ből 4 és a 3-ból 9, de az x-et is négyzetre kell emelni, azt pedig csak így tudod jelezni

azt meg onnan tudod, hogy a négyzet az x előtti számra is vonatkozik vagy csak az x-re, hogy az első esetnél van zárójel

pl. (2x)^2= 4x^2

2014. szept. 29. 14:26
1 2