Fontos Nagyon! Matematika, Nevezetes szorzatok?


Van ez a példa,amit meg kell tanulni (a+b)3és ennek van ez a levezetése:(a + b) 3 = ( a + b )( a + b ) 2 = ( a + b )( a 2 + 2 ab + b 2 ) =

= a 3 + 2 a 2 b + ab 2 + ba 2 + 2 ab 2 + b 3 = a 3 + 3 a 2 b + 3 ab 2 + b 3 .


Valaki letudna ezt irni nekem (a-2b)3 verzióba és akkor már menne is a többi igen nehezemre esik elképzelni a szimpla a,b-s példákkal,nagyon megköszönném,mivel nem vagyok egy matekzseni.


2013. nov. 20. 15:33
 1/2 anonim ***** válasza:

(a-2b)^3=(a-2b)(a-2b)^2=(a-2b)(a^2-4ab+4b^2)=

=a^3-4ba^2+4ab^2-2ba^2+8ab^2-8b^3=

=a^3-6ba^2+12ab^2-8b^3.

2013. nov. 20. 15:44
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm:D
2013. nov. 21. 14:19