1, x^2+y^2=25
2, xy=12
2013. szept. 2. 15:09
2/5 A kérdező kommentje:
húú értem, köszi :)
2013. szept. 2. 15:40
3/5 anonim válasza:
Nem tudom, te mit értettél belőle, én valahogy elvesztettem a fonalat :)
Szerintem így egyszerűbb:
2,-ban osztasz x-szel: y=12/x (x nem lehet 0, mivel 0y/=12), ezt behyelyettesítjük az 1,-be:
x^2+(12/x)^2=25
x^2+144/x^2=25 /szorzok x^2-tel, 0-ra redukálok
x^4-25x^2+144=0
legyen k=x^2, ekkor
k^2-25k+144=0
Másodfokú egyenlet megoldóképletével: k1=16 k2=9
Tudjuk, hogy ezek egyenlők x^2-szel, tehát
x^2=16
x1=4
x2=-4
x^2=9
x3=3
x4=-3
Ezeket mind visszahelyettesítjük 2,-ba, így y1=3 y2=-3 y3=4 y4=-4 (természetesen x1-nek y1 a párja és így tovább).
4/5 anonim válasza:
Elnézést, az előző linken minden "megkeveredett":
5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a helpet :)
2013. szept. 4. 13:26