köszönöm2013. máj. 7. 02:59
1/1 anonim válasza:
(x/y) ^ (-2) =
tortet hatvanyozva lehet ugy is szamolni, hogy kulon hatvanyozom a szamlalot es a nevezot:
=x^(-2)/y^(-2) =
negativ hatvany az ugy is szzamolhato, hogy 1/ a +hatvany
=1/x^2 : 1/y^2 =
torttel ugy osztunk, hogy a reciprokaval szorzunk
=1/x^2 * y^2 = y^2 / x^2