(x/y) ^ (-2) miért = y^2/x^2-tel, mi ez az azonosság?

köszönöm
2013. máj. 7. 02:59
 1/1 anonim ***** válasza:

(x/y) ^ (-2) =

tortet hatvanyozva lehet ugy is szamolni, hogy kulon hatvanyozom a szamlalot es a nevezot:

=x^(-2)/y^(-2) =

negativ hatvany az ugy is szzamolhato, hogy 1/ a +hatvany

=1/x^2 : 1/y^2 =

torttel ugy osztunk, hogy a reciprokaval szorzunk

=1/x^2 * y^2 = y^2 / x^2

2013. máj. 7. 03:40