1+3+5...+(2n-1)=n^22014. szept. 28. 18:32
1/4 anonim válasza:
Nagyon egyszerűen
Van egy számtani sorod, melynél
az első tag
a1 = 1
az utolsó tag
an = 2n - 1
az elemek száma
n
Ezeket behelyettesíted a sorozat összegképletébe és megkapod a a megoldást.
2/4 A kérdező kommentje:
Részletesebben le tudnád vezetni?
2014. szept. 28. 19:01
4/4 anonim válasza:
Lustaság fél egészség... :-)
Tehát a számtani sor, melynél
az első tag
a1 = 1
az utolsó tag
an = 2n - 1
az elemek száma
n
Sn = ? - a sor összege
A számtani sor összegképlete
Sn = (a1 + an)n/2
Behelyettesítve
Sn = (1 + 2n - 1)n/2 =2n²/2
Sn = n²
======
Nagyon jó a 3. válaszoló által küldött ábra! Érdemes megjegyezni!