Hogyan lehet bizonyítani az alábbi egyenletet?

1+3+5...+(2n-1)=n^2
2014. szept. 28. 18:32
 1/4 anonim ***** válasza:
26%

Nagyon egyszerűen


Van egy számtani sorod, melynél

az első tag

a1 = 1

az utolsó tag

an = 2n - 1

az elemek száma

n


Ezeket behelyettesíted a sorozat összegképletébe és megkapod a a megoldást.

2014. szept. 28. 18:40
 2/4 A kérdező kommentje:
Részletesebben le tudnád vezetni?
2014. szept. 28. 19:01
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
2014. szept. 28. 20:20
 4/4 anonim ***** válasza:

Lustaság fél egészség... :-)


Tehát a számtani sor, melynél

az első tag

a1 = 1

az utolsó tag

an = 2n - 1

az elemek száma

n

Sn = ? - a sor összege


A számtani sor összegképlete

Sn = (a1 + an)n/2

Behelyettesítve

Sn = (1 + 2n - 1)n/2 =2n²/2

Sn = n²

======


Nagyon jó a 3. válaszoló által küldött ábra! Érdemes megjegyezni!

2014. szept. 28. 21:50