Elmondaná nekem valaki ezeket a szabályokat, hogy kell kiszámolni?


felvételi gyakorloba van ilyen h első nap 36% a második nap a maradék 3/8ad részét. a harmadik nap a maradék késlet felét,és így a negyedik nap már csak 320 kötet volt raktáron? ezt nem értem és nem is tudom

jah a kérdései

hány kötetetet kapott a bolt a könyvböl?



meg akkor vannak olyanok h X+xyzzs de ezeknél is rosszul jön ki mindig amit számolok de miért mondjuk pl:

500+2/5=x /-500

2/5x=x-500 nem?



meg akkor a szögek meghatározása:S

valaki irja le nekem köszönön:)


2010. jan. 20. 18:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tudnád lefotózni a feladatot és feltölteni egy képfeltöltő oldalra? Így most nem nagyon értem. :D
2010. jan. 20. 18:47
 2/6 A kérdező kommentje:

na akkor mindjárt az elsőt



a második az nem feladat csak h kell kiszámolni?:D

2010. jan. 20. 18:49
 3/6 anonim ***** válasza:
Közben már megértettem, csak számolok. :D
2010. jan. 20. 18:50
 4/6 anonim ***** válasza:

összesen 1600 köny volt.

1/2 + 320 = x

320=1/2

x= 640


aztán

640+ 3/8=x

640=5/8

640/5=128

128=1/8

128x8=1024


aztán

1024+36%=x

1024=64%

1024/64=16

1%=16

100%=1600


1600 könyv volt összesen. Ez elég egyszerű volt, én se vagyok nagy matekos. viszont a második példa így hülyeség


gondolom 500+2/5x=x

500=3/5x

csak innentől nehéz számolni

166,66

166,66x5= 833,33

x=833,33


de a második tuti nem jó

2010. jan. 20. 18:51
 5/6 A kérdező kommentje:

[link]


nem tudom mennyire látszik

2010. jan. 20. 19:07
 6/6 anonim ***** válasza:
tökéletesen látszik. a könyves az jó
2010. jan. 20. 19:09