Matekból elsőfokú egyenlet, hogy jön ki ez így?


35-(30x+4)=10x-74+2x

35-30x-4=12x-74


itt nem értem a zárójel felbontást, miért így van? Aki tud segíteni előre is köszönöm :)



2014. szept. 22. 11:36
 1/10 anonim ***** válasza:
A zárójel előtti minusz, "megfordítja" a zárójelben lévő elemek pozitív vagy negatívságát.
2014. szept. 22. 12:08
 2/10 anonim válasza:

Olyan, mintha a zárójel előtt lenne egy szorzás -1-el.

35+(-1)*(30x+4)=.....

2014. szept. 22. 12:08
 3/10 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2014. szept. 22. 12:23
 4/10 A kérdező kommentje:

"35+(-1)*(30x+4)="


itt miért 35+ írtál?


Akk nem így van hogy:

+35(-1)*(30x+4)=...


végül is ugyan az az eredmény jön ki csak a gondolkodás más :)

2014. szept. 22. 12:26
 5/10 anonim ***** válasza:

+35(-1)*(30x+4)=...


Ez a felírás ezzel egyenlő:

+35*(-1)*(30x+4)=...


Neked meg nem ez van :-)

2014. szept. 22. 12:33
 6/10 anonim válasza:
Az a lényeg, hogy először a zárójelen belüli műveletet kell elvégezni. Tehát 35-ből ki kell vonni a 30x és a 4 összegét. Ezért ha felbontjuk a zárójelet, a 35-ből a 30x-et és a 4-et is ki kell vonni.
2014. szept. 22. 12:41
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen igazad van, áhh ezek a felírás -.- megőrjítenek :D Miért nem lehet kiírni mindenhova azt a szorzást :)
2014. szept. 22. 12:44
 8/10 A kérdező kommentje:
felírások*
2014. szept. 22. 12:44
 9/10 A kérdező kommentje:

35-(-1)*(30x+4)=


nah még agyaltam rajta, akk nem így lesz? :D

2014. szept. 22. 13:23
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem... El kéne olvasni, mit írnaka többiek. Nem tanultatok ilyen alap dolgokat, hogy

(+)*(+)=(+)

(-)*(-)=(+)

(-)*(+)=(-)

??

2014. szept. 22. 17:41