35-(30x+4)=10x-74+2x
35-30x-4=12x-74
itt nem értem a zárójel felbontást, miért így van? Aki tud segíteni előre is köszönöm :)
2014. szept. 22. 11:36
1/10 anonim válasza:
A zárójel előtti minusz, "megfordítja" a zárójelben lévő elemek pozitív vagy negatívságát.
2/10 anonim válasza:
Olyan, mintha a zárójel előtt lenne egy szorzás -1-el.
35+(-1)*(30x+4)=.....
3/10 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2014. szept. 22. 12:23
4/10 A kérdező kommentje:
"35+(-1)*(30x+4)="
itt miért 35+ írtál?
Akk nem így van hogy:
+35(-1)*(30x+4)=...
végül is ugyan az az eredmény jön ki csak a gondolkodás más :)
2014. szept. 22. 12:26
5/10 anonim válasza:
+35(-1)*(30x+4)=...
Ez a felírás ezzel egyenlő:
+35*(-1)*(30x+4)=...
Neked meg nem ez van :-)
6/10 anonim válasza:
Az a lényeg, hogy először a zárójelen belüli műveletet kell elvégezni. Tehát 35-ből ki kell vonni a 30x és a 4 összegét. Ezért ha felbontjuk a zárójelet, a 35-ből a 30x-et és a 4-et is ki kell vonni.
7/10 A kérdező kommentje:
Igen igazad van, áhh ezek a felírás -.- megőrjítenek :D Miért nem lehet kiírni mindenhova azt a szorzást :)
2014. szept. 22. 12:44
8/10 A kérdező kommentje:
felírások*
2014. szept. 22. 12:44
9/10 A kérdező kommentje:
35-(-1)*(30x+4)=
nah még agyaltam rajta, akk nem így lesz? :D
2014. szept. 22. 13:23
10/10 anonim válasza:
Nem... El kéne olvasni, mit írnaka többiek. Nem tanultatok ilyen alap dolgokat, hogy
(+)*(+)=(+)
(-)*(-)=(+)
(-)*(+)=(-)
??