Az iskolába a matematika szakkörbe járó tanulók 80%-a kosarazik, és a kosárlabdázók 30%-a jár matematika szakkörbe. Ha összesen 15 tanuló jár matematika szakkörbe, akkor hány tanuló kosarazik és hány olyan tanuló van, aki kosarazik, de nem jár matematika szakkörbe:D?2010. jan. 20. 16:50
1/5 anonim válasza:
15*80/100=12 12-en kosaraznak a matematika szakkörbe járók közül.
szé= 12
szl=30%
a=szé/szl*100
a=12/30*100= 40 40-en járnak kosarazni.
40-12=28 28-an járnak kosarazni, de szakkörre nem.
2/5 anonim válasza:
40 diák kosarazik, 28 nem jár matek szakkörre!
4/5 anonim válasza:
15*0,8= 12 ennyien járnak kosarazni a matekosok közül.
12 => ők a 30% a kosarasokból, akik járnak matekra. Vagyis: 12:03=40. Ennyien kosaraznak összesen. 40-12=28 ők nem járnak matekra. :)