Az iskolába a matematika szakkörbe járó tanulók 80%-a kosarazik, és a kosárlabdázók 30%-a jár matematika szakkörbe. Ha összesen 15 tanuló jár matematika szakkörbe, akkor hány tanuló kosarazik és hány olyan tanuló van, aki kosarazik, de nem jár matematika szakkörbe:D?
2010. jan. 20. 16:50
 1/5 anonim válasza:

15*80/100=12 12-en kosaraznak a matematika szakkörbe járók közül.


szé= 12

szl=30%

a=szé/szl*100

a=12/30*100= 40 40-en járnak kosarazni.



40-12=28 28-an járnak kosarazni, de szakkörre nem.

2010. jan. 20. 17:11
 2/5 anonim ***** válasza:
40 diák kosarazik, 28 nem jár matek szakkörre!
2010. jan. 20. 17:11
 3/5 anonim ***** válasza:
egyszerre
2010. jan. 20. 17:12
 4/5 anonim ***** válasza:

15*0,8= 12 ennyien járnak kosarazni a matekosok közül.

12 => ők a 30% a kosarasokból, akik járnak matekra. Vagyis: 12:03=40. Ennyien kosaraznak összesen. 40-12=28 ők nem járnak matekra. :)

2010. jan. 20. 17:14
 5/5 anonim ***** válasza:
*12:0,3=40.
2010. jan. 20. 17:15