S. O. S. matek! LE tudnátok írni azt is hogy hogyan oldottátok meg nem csak az eredményeket hogy éni is megértsem?


a., an mértani sorozatban a4=-8,a11=-64xgyök2. HAtározzuk meg a 2005 és an értékét!

b, mennyi 1+2+2 a négyzete ...+2 a századikon értéke?


2014. szept. 21. 20:18
 1/1 Csicsky ***** válasza:

Gondolom, erről van szó:


a(4) = –8

a(11) = –64*√2

a(2005) = ?

a(n) = ?


A mértani sorozat:


a(n) = a(1)*qⁿ⁻¹


a(4) = a(1)*q⁴⁻¹ = a(1)*q³


vagyis: a(1) = a(4)/q³ = a(4)*q⁻³


a(11) = a(1)*q¹¹⁻¹ = a(1)*q¹⁰ = a(4)*q⁻³*q¹⁰ = a(4)*q¹⁰⁻³ = a(4)*q⁷, ebből:


q⁷ = a(11)/a(4)


q = ⁷√[a(11)/a(4)]


a(2005) = a(1)*q²⁰⁰⁵


Gondolom, ezeknek az alapján a többit már kiszámolod.


[link]

2014. szept. 21. 22:44