Alizka0827 kérdése:

Matek! Határozd meg a számok négyzetét! Írd föl normálalakkal a számításokat, és az eredményeket! (? ) És az egész művelet, számolás, minden kellene, hogy megértsem, mert valamiért nem megy. D:


A számok: 0.5

5

0.05

50

500

0.000005

500000

Köszii..:))



2012. dec. 14. 18:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Megszorzol minden számot önmagával, vagy van a számológépen négyzetre emelés.
2012. dec. 14. 18:09
 2/8 A kérdező kommentje:
najó,de a feladat nem így kéri..oda van írva hogy normálalakkal..
2012. dec. 14. 18:12
 3/8 anonim ***** válasza:

Egy példán bemutatom

itt a normálalak leírása: [link]


0,05 --> normálalak: 5*10^(-2)

Ez négyzetre emelve: (5*10^(-2))^2=5^2*(10^(-2))^2

5 a négyzeten az ugye 25. 10 a mínusz kettediken a négyzeten pedig logikusan 10^(-4). (Mivel -2*2=-4)

Tehát a négyzet: 25*10^(-4)

2012. dec. 14. 18:34
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi..:) Kedves vagy.

de őszinte leszek:még mindig nem érten.://

2012. dec. 14. 18:42
 5/8 anonim ***** válasza:

A lényeg, hogy a normálalak egy kéttényezős szorzat.

A négyzetre emelésnél pedig mindkét tagot meg kell szorozni magával.

Bocsi, de inkább majd kérdezd meg a tanárt, mert én nem tudom jobban elmagyarázni.

2012. dec. 14. 18:53
 6/8 A kérdező kommentje:
ok.köszi
2012. dec. 14. 18:54
 7/8 vanszabadnév? válasza:
Mikor átírod normál alakba, akkor ugye két tényezője lesz. Az "1-10"es számokat összeszorzod, utánna pedig a 10 megfelelő hatványiat is. Hatvány ugye úgy szorzol, hogy kitevőket összeadod :)
2012. dec. 15. 21:45
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi.:)
2012. dec. 17. 15:32