A számok: 0.5
5
0.05
50
500
0.000005
500000
Köszii..:))
2012. dec. 14. 18:02
1/8 anonim válasza:
Megszorzol minden számot önmagával, vagy van a számológépen négyzetre emelés.
2/8 A kérdező kommentje:
najó,de a feladat nem így kéri..oda van írva hogy normálalakkal..
2012. dec. 14. 18:12
3/8 anonim válasza:
Egy példán bemutatom
itt a normálalak leírása: [link]
0,05 --> normálalak: 5*10^(-2)
Ez négyzetre emelve: (5*10^(-2))^2=5^2*(10^(-2))^2
5 a négyzeten az ugye 25. 10 a mínusz kettediken a négyzeten pedig logikusan 10^(-4). (Mivel -2*2=-4)
Tehát a négyzet: 25*10^(-4)
4/8 A kérdező kommentje:
Köszi..:) Kedves vagy.
de őszinte leszek:még mindig nem érten.://
2012. dec. 14. 18:42
5/8 anonim válasza:
A lényeg, hogy a normálalak egy kéttényezős szorzat.
A négyzetre emelésnél pedig mindkét tagot meg kell szorozni magával.
Bocsi, de inkább majd kérdezd meg a tanárt, mert én nem tudom jobban elmagyarázni.
6/8 A kérdező kommentje:
ok.köszi
2012. dec. 14. 18:54
7/8 vanszabadnév? válasza:
Mikor átírod normál alakba, akkor ugye két tényezője lesz. Az "1-10"es számokat összeszorzod, utánna pedig a 10 megfelelő hatványiat is. Hatvány ugye úgy szorzol, hogy kitevőket összeadod :)
8/8 A kérdező kommentje:
Köszi.:)
2012. dec. 17. 15:32